zaostrog

A może do Chorwacji? Siadł młody człowiek na sofie i o wakacjach sobie pomyślał. Potem zaczął kalkulować, oferty przeglądać, ochota rosła, a możliwości malały. Znasz to uczucie czytelniku drogi?

A może Chorwacja za ok. 670zł? To jest możliwe. Wymaga trochę inwencji i odrobinę zachodu, ale da się. A jaki efekt! Zainteresowany? To czytaj dalej.

Taką możliwość daje pewne Czeskie biuro podróży z Nachodu, nazywa się Sona.

Sona organizuje wycieczki autokarowe do Chorwacji w kilka popularnych miejsc. Dodatkowo mają w swojej ofercie tajemniczy Zaostrog. Mało znany, nieprzeludniony, spokojny i oderwany od rzeczywistości „kurort”. W tym właśnie Zaostrogu 4-5 osobowy domek, typu bunghalow w drugim tygodniu września kosztuje 6500 Kc (za domek). Załóżmy, że jedziemy we 4 osoby; 6500/4 = 1625 KC. Czeska Korona kosztuje ok. 0,17zł. Przeliczmy zatem: 1625 * 0,17 = 276,25zł. Drogo? Chyba nie. Najdrożej wychodzi zawsze dojazd. Oferta biura daje możliwość dojazdu własnego, bądź autokarem, który wyrusza z Nachodu. W zakładce trasy, umieszczone są proponowane trasy dojazdu z Wrocławia do Nachodu, bądź bezpośrednio do Zaostrogu, własnym transportem. Dojazd autokarowy wg cennika kosztuje 2300Kc od osoby, co daje nam po przeliczeniu na złotówki ok. 391zł. Zsumujmy teraz koszt tygodniowego pobytu w Chorwacji, na Makarskiej Rivierze, w miejscowości Zaostrog, na kampingu Kemp Viter; 276,25 + 391 = 667,25zł. Zaokrąglijmy do 670zł. Pozostaje nam jeszcze kwestia wyżywienia, gdyż cena nie obejmuje posiłków. W Zaostrogu działa kilka restauracji i kawiarni, są sklepy i stragany, jest poczta wraz z kantorem. Chorwacka waluta "Kuna" nie jest droga, można wziąć za sobą EURO i wymieniać na miejscu w kantorze. W sklepach ceny są zbliżone do polskich, a wybór dosyć szeroki. Domki są zaopatrzone w pełnowartościową kuchnie.

Jeżeli do odpoczynku potrzebujesz ciszy i spokoju, lubisz palmy, plaże, czystą i ciepłą wodę, ale nie przepadasz za zatłoczonymi, głośnymi kurortami, jeżeli cenisz sobie piękno przyrody i własną pomysłowość, a nie zależy ci na all inclusive i 4 gwiazdkach, to Zaostrog jest opcją dla ciebie. Nawet z dzieckiem.

Kemping znajduje się w lesie, 100m od morza. Spokojne miasteczko jest na wyciągnięcie ręki, jakiś kilometr od kempingu. Można łowić ryby, wynająć sprzęt wodny, popłynąć w rejs statkiem, można wziąć swój rower, można wszystko, dla każdego coś miłego.

W Zaostrogu nie uraczysz klubów, infrastruktury turystycznej, to wszystko powoduje ograniczoną ilość turystów, ale czy może być coś piękniejszego niż niczym niezakłócona cisza, pośród ciepłego morza i pięknych palm, w przyjaznym, ciepłym klimacie?

Polecam Zaostrog, sprawdziłem sam, i to już kilka razy ;)


Copyright © 2017 zaostrog.wycieczkowo.info | Link to photographer: http://fotografia.toczynski.org/ | Designed by: http://projektowanie.toczynski.org/